W latach dwudziestych pojawił się pierwszy salon, ale dopiero w latach trzydziestych stały się one bardziej popularne. Kobiety chciały mieć możliwość zrobienia sobie paznokci i stylizacji włosów w domu. Ten trend utrzymywał się w latach 50., kiedy kobiety chodziły do salonów na cotygodniowe mani-pedi. W późniejszym życiu salony stały się bardziej dostępne i niedrogie, ponieważ wiele kobiet lubiło robić własny makijaż i włosy, aby zaoszczędzić czas.

Jakie style projektowe pasują do stylu vintage?

Istnieje wiele różnych stylów, które możesz włączyć do swojego domu. Na przykład możesz mieć styl vintage, używając przedmiotów z przeszłości lub nowoczesny styl, używając eleganckich, współczesnych materiałów. Styl domu będzie zależał od Twoich preferencji i tego, czego najbardziej potrzebujesz w swojej przestrzeni życiowej.

Charakter stylu vintage ma być staromodny i tradycyjny w swoim wyglądzie. Kolory w stylu designu nie wystarczą, aby stworzyć spokojną przestrzeń. Poziom światła w przestrzeni może mieć ogromny wpływ na nastrój pomieszczenia, dlatego tak ważne jest uwzględnienie przy wyborze koloru farby. Ogólnie rzecz biorąc, chłodniejsze kolory odbierają ciepło naturalnego światła i sprawiają, że pomieszczenia są bardziej uspokajające.

Meble w stylu vintage do salonu

Meble vintage nie tylko do biura. Dotyczy to również salonu. Dzieje się tak, ponieważ te elementy są znane z tego, że mają styl i wdzięk, a jednocześnie są funkcjonalne. Trudno znaleźć meble, które przetrwają dziesięciolecia, ale meble vintage mają często ponadczasowy urok, który docenią przyszłe pokolenia. Te elementy są często projektowane przez najlepszych projektantów, dzięki czemu oferują dużą wartość estetyczną wraz z funkcjonalnością.

Często zdarza się, że ludzie spędzają zbyt dużo czasu na szukaniu idealnych mebli vintage do swojego salonu. Wiele osób uważa, że najlepsze wyniki osiągają, gdy zaczynają od ogólnego tematu, a następnie pracują nad szczegółami wystroju.

Istnieje kilka wskazówek, które należy wziąć pod uwagę przy urządzaniu salonu w stylu vintage. Po pierwsze, unikaj bałaganu. Bałagan prowadzi do stresu i bałaganu. Po drugie, używaj kolorów oszczędnie, aby zwrócić uwagę na ulubione meble lub dodatki. Po trzecie, użyj przyciągającego wzrok dywanu na środku pokoju, aby uzyskać zachęcający punkt centralny.

 

O autorze