Najlepszy fotel do karmienia piersią dla mamJeśli chodzi o karmienie piersią swojego noworodka, będziesz chciała znaleźć wygodne i bezpieczne miejsce do tej czynności. W większości przypadków matki mają tendencję do robienia tego w swojej sypialni lub w salonie, najlepiej z poduszkami i kocami dla dodatkowego wsparcia i komfortu. Jeśli nie masz wygodnej przestrzeni, w której możesz spokojnie karmić dziecko piersią, fotel do karmienia piersią może wspierać ten naturalny proces staje się kluczowe. Istotne jest, aby Twoja postawa była ergonomicznie poprawna podczas karmienia dziecka, aby uniknąć bólu pleców i napięcia w dłuższej perspektywie.

Czego powinnaś szukać w fotelu do karmienia piersią

Wyjaśnijmy sobie jedną rzecz: Krzesełko do karmienia piersią to nie stolik do karmienia piersią. Ważne jest, abyś znała tę różnicę. Krzesło to coś, czego możesz używać zawsze i wszędzie; stół do karmienia piersią jest idealny tylko wtedy, gdy Twoje dziecko ma mniej niż trzy miesiące i planujesz robić to wyłącznie za pomocą butelek. Krzesło do karmienia piersią jest idealne dla matek, które chciałyby karmić swoje dziecko piersią w różnych ustawieniach. Możesz go używać w domu, w biurze, podczas wyjścia z domu itp. Z kolei stolik do karmienia piersią najlepiej sprawdza się w warunkach domowych.

Krzesła do karmienia piersią są idealne dla karmiących mam, które wolą siedzieć podczas karmienia dziecka. W zależności od tego, jaki rodzaj krzesła wybierzesz, możesz z niego korzystać także w czasie ciąży i podczas karmienia malucha.

Rzeczy do rozważenia przy zakupie krzesełka do karmienia piersią

Chociaż istnieje kilka krzeseł, które mogą być używane jako krzesło do karmienia, nie wszystkie z nich są odpowiednie dla każdej karmiącej mamy. Zanim pójdziesz kupić jeden, upewnij się, że masz na uwadze następujące rzeczy:

  • Siedzisko do karmienia piersią - Najważniejszą kwestią jest siedzisko do karmienia piersią. Upewnij się, że siedzisko jest wystarczająco duże, aby pomieścić zarówno Ciebie, jak i Twoje dziecko. Siedzisko powinno mieć podwyższoną krawędź, która utrzymuje nogi dziecka w górze, tak aby ich stopy nie dotykały podłogi.
  • Podłokietniki - Podłokietniki mogą okazać się bardzo ważne podczas podróży do karmienia piersią. Są one specjalnie zaprojektowane, aby utrzymać dziecko pod kątem odpowiednim do karmienia piersią.
  • Regulowana wysokość - Regulowana wysokość jest idealna, jeśli planujesz używać tego samego krzesła do karmienia piersią i karmienia malucha. To naprawdę może się przydać, gdy karmisz dziecko piersią, a maluch wciąż siedzi na tym samym krześle.
  • Regulowane oparcie - Dobre krzesło do karmienia piersią powinno mieć regulowane oparcie, które pozwala na jego odchylenie. Jest to ważne dla mam, które karmią wyłącznie piersią.

 

O autorze